Nasze projekty

Dobre relacje z pacjentem – „Lepszy efekt terapeutyczny dzięki poprawie relacji z pacjentem”

Projekt poświęcony bardzo aktualnemu problemowi, jakim są relacje pomiędzy personelem medycznym a pacjentami. Brak odpowiedniej komunikacji, solidnych i trwałych więzi, a także nieodpowiednie przekazywanie informacji to tylko kilka z wielu aspektów, które mają wpływ na zaburzone relacje między tymi dwiema stronami. Projekt „Dobre relacje z pacjentem” to jednocześnie program certyfikacji placówek leczniczych, na który składa się:

Szkolenie e-learning – „ Zasady komunikacji interpersonalnej z pacjentem”
Szkolenie warsztatowe – „Praktyczne aspekty relacji z pacjentem”
Badanie opinii i satysfakcji pacjentów – zgodne z standardami akredytacyjnymi CMJ

Więcej na ten temat na stronie: dobrerelacjezpacjentem.pl

 

LeczBól.pl – „Wspólnie poprawiamy opiekę nad pacjentami z bólem”

W projekcie obejmującym szkolenia mogą wziąć udział lekarze, pielęgniarki i studenci. Przygotowaliśmy również specjalną ofertę dla szpitali, która pozwala na przekazanie pracownikowi kodu upoważniającego go do odbycia darmowego szkolenia. W ramach projektu szpital może otrzymać certyfikat „Szpital bez bólu” na podstawie następujących kryteriów:

  • ukończenie przez lekarzy anestezjologów, lekarzy specjalności zabiegowych oraz pielęgniarki kursu e-learningowego „Ostry ból pooperacyjny”;
  • pomiar natężenia bólu;
  • prowadzenie dokumentacji dotyczącej pomiarów bólu i zastosowanego postępowania zgodnie z rekomendacjami uśmierzania bólu;
  • monitorowanie działań niepożądanych zastosowanego leczenia;
  • informowanie pacjenta o możliwościach uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Więcej na ten temat na stronie: leczbol.pl

 

Portal Wiedzy Krwotoki.org

W medycynie są takie obszary, które wymagają nieustannej obserwacji postępów, doskonalenia i wprowadzania innowacyjnych i nowoczesnych metod leczenia. Ciężkie krwotoki stanowią olbrzymi zagrażający życiu pacjentów problem, a dla personelu medycznego są ciągłym wyzwaniem w ich codziennej pracy. Celem projektu jest edukacja w zakresie diagnostyki, leczenia i ograniczenia skutków krwotoków, a także promowanie innowacyjnych i skutecznych metod i rozwiązań.
Na portalu można znaleźć wiele ciekawych materiałów i nowości z zakresu leczenia krwotoków, a także wziąć udział zarówno w darmowych, jak i płatnych kursach oraz szkoleniach.

Projekt prowadzony jest dla Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Ciężkich Krwotoków.

Więcej na ten temat na stronie internetowej: krwotoki.org

 

Tydzień dla Kręgosłupa

Tydzień dla Kręgosłupa to szkolenie on-line dla pracowników firm. Wiemy jak ważne jest zdrowie, zadbajmy o nie razem! Dajemy Państwu proste i nowoczesne narzędzie, które z pewnością zainteresuje działy HR zainteresowane dbaniem o swoich pracowników oraz przedsiębiorstwa, które cenią działa CSR. Zapraszamy do udziału w programie firmy zainteresowane rozwojem swoich pracowników.

Autorzy szkolenia:

mgr Julita Głowacka-Popkiewicz – fizjoterapeuta

Femaris – Krystyna Zdziechowska – lekarz anestezjolog, medycyna bólu. Rzetelna Informacja Medyczna w Internecie.

Więcej na ten temat na stronie internetowej: tydziendlakregoslupa.pl

 

Diagnostyka Medyczna

Diagnostyka jest podstawą współczesnej medycyny, a dzięki odpowiednim technikom diagnostycznym istnieje możliwość wczesnego rozpoznania choroby, sprecyzowania diagnozy oraz podjęcia właściwej decyzji terapeutycznej.

Kolejne przełomowe odkrycia, dokonane przez uczonych oraz nowoczesne technologie diagnostyczne są bardzo ważnym sojusznikiem poszerzającym zakres możliwości do walki z róznymi chorobami. W tym procesie niezwykle ważną rolę odgrywa stworzenie płaszczyzny do wymiany poglądów i doświadczeń dotyczących współpracy pomiędzy lekarzami, a diagnostami laboratoryjnymi.

Więcej na ten temat na stronie internetowej: diagnostykamedyczna.net